SZKOLENIA BIZNESOWE

Rozwijaj się - nowe nie zaczeka. Szkolenia są odpowiedzią. Szkolenia są bronią. Nie zapominaj również o Twoich pracownikach bo oni zapomną o Tobie...i firmie. Mogą zapomnieć na tysiąc sposobów i dalej brać pensję. Szkolenia są szansą. No rusz się wreszcie !!! Zwolnij idiotów i daj szkolenia głodnym sukcesu.

Kursy i szkolenia inspirują

Perfect Training

Zbiór zawiera opisy 72 zaawansowanych gier szkoleniowych. Opisy te składają się z reguł gier, szczegółowych informacji na temat ich przeprowadzania, uwag dotyczących sposobów ich zastosowania w działaniach szkoleniowych...

Zamieszczone w zbiorze ćwiczenia umożliwiają przeprowadzenie rozłożonego na trzy dni, kompleksowego szkolenia z zakresu negocjacji. Mogą służyć jako podstawa do stworzenia przez trenera własnego programu szkolenia...

Metody szkolenia - modelowanie

 

Wiadomo, że nowych zachowań uczymy się głównie poprzez naśladowanie. Problem w tym, że uczymy się dopiero wówczas gdy mamy kogo naśladować. Oczywistym więc celem szkolenia jest dostarczenie uczestnikom nowych, bardziej skutecznych wzorów zachowań. Właśnie temu służy modelowanie. W praktyce oznacza ono, że pokazujemy jak należy wykonać czynność, której uczymy lub zachowujemy się w sposób, który proponujemy uczestnikom szkolenia. Oczywistym efektem takiego działania jest łatwiejsze i szybsze opanowywanie nowych kompetencji.

 

Zyski z modelowania zachowań

  • Niektórym umożliwia uczenie. Część uczestników szkoleń nie wierzy, że może się nauczyć nowych rzeczy zanim nie zobaczy, że ktoś kto jest podobny do nich już to umie.
  • Oszczedza czas potrzebny na nabywanie nowych umiejętności i kompetencji.
  • Podnosi motywację. ("Jeżeli Ania potrafiła to zrobić to i ja mogę"). Szczególnie gdy ćwiczący może widzieć jak po "wzorcowym" zachowaniu innego uczestnika odbiera on jakieś pokrzepiające skutki (pochwały, uznanie...)

SZKOLENIA BIZNESOWE