SZKOLENIA BIZNESOWE

Rozwijaj się - nowe nie zaczeka. Szkolenia są odpowiedzią. Szkolenia są bronią. Nie zapominaj również o Twoich pracownikach bo oni zapomną o Tobie...i firmie. Mogą zapomnieć na tysiąc sposobów i dalej brać pensję. Szkolenia są szansą. No rusz się wreszcie !!! Zwolnij idiotów i daj szkolenia głodnym sukcesu.

Kursy i szkolenia inspirują

Perfect Training

Zbiór zawiera opisy 72 zaawansowanych gier szkoleniowych. Opisy te składają się z reguł gier, szczegółowych informacji na temat ich przeprowadzania, uwag dotyczących sposobów ich zastosowania w działaniach szkoleniowych...

Zamieszczone w zbiorze ćwiczenia umożliwiają przeprowadzenie rozłożonego na trzy dni, kompleksowego szkolenia z zakresu negocjacji. Mogą służyć jako podstawa do stworzenia przez trenera własnego programu szkolenia...

Metody szkolenia - ocena realizacji kontraktu

 

Niewielu jest takich szczęściaży jak Krzysztof Kolumb, który miał odkryć drogę do Indii a zamiast tego odkrył Amerykę i nikt nie miał mu tego za złe. Nawet największym żeglarzom zdarza się nie dopływać tam gdzie chcieli. Zdobywca Mount Everestu E. Hillary po kolejnej nieudanej próbie zdobycia szczytu i stracie kilku przyjaciół podczas wystąpienia w Parlamencie ze łzami w oczach, wygrażał pięściami wizerunkowi nieustępliwej góry krzycząc: "Pokonałaś mnie i tym razem, ale ty już nie możesz urosnąć a ja tak !!!"

 

Osobisty i zawodowy rozwój wymaga poświęceń, nieustępliwości i drogowskazów. Częściej przynosi porażki niż sukcesy. Nieco przewrotnie można powiedzieć, że wiedza jak uczyć się na porażkach jest ważniejsza od wiedzy jak uczyć się na sukcesach. Dzieje się tak z pragmatycznego powodu - sukcesy zdarzają się zbyt rzadko.

 

Ocena realizacji kontraktu pomaga nam odnaleźć odpowiedzi na pytania:

  • Czy udało się nam dotrzeć do ustalonego celu?;
  • Co następnym razem zrobimy lepiej?,
  • Co poczytamy sobie za sukces?

 

Wierzymy, że ocena realizacji kontraktu przez każdego uczestnika powinna składać się głównie z jego samooceny. W mniejszym stopniu z oceny innych uczestników szkolenia w tym w z oceny szkolącego. Jeśli chodzi o ocenę szkolenia i szkolącego uczestnicy wypowiadają się w tej sprawie i wypełniają odpowiednio przygotowaną ankietę.

 

Korzyści z oceny realizacji kontraktu

  • Większa świadomość: "co mogę w sobie zmienić na lepsze?"
  • Unikanie postawy perfekcjonizmu - akceptacja "niezasłużonych" błędów.
  • Rozwijanie postawy nieustannego rozwoju.
  • Wzrost motywacji do zmian.
  • Poczucie satysfakcji z wykonanej pracy.

 

SZKOLENIA BIZNESOWE