SZKOLENIA :: ASERTYWNOŚĆ

Asertywność oznacza odpowiedzialność. Asertywność oznacza działanie bez lęku lub pomimo lęku. Asertywność równa się wolność. Upewnij się, że to ty zadecydujesz kim będziesz i co będziesz robił. Nie szukaj łatwych rozwiązań. Asertywni potrafią płynąć w górę rzeki. Z prądem płyną śnięte ryby.

Asertywność czyli łagodnie, stanowczo, bez lęku.

Perfect Training

Asertywność oznacza, że masz prawo powiedzieć "nie" nie spodziewając się utraty przyjaźni i szacunku innych. Masz prawo czuć, wyrażać swoje uczucia, pragnąć i realizować swoje pragnienia pamiętając, że inni również...

Asertywność - to proste: masz prawo prosić o to, czego chcesz - ale nie wymagać tego, mieć i wyrażać swoje zdanie, postępować nielogicznie i nie uzasadniać tego, podejmować decyzje i ponosić ich skutki, odnosić sukcesy...

Asertywność pomaga poprawić relacje z innymi. Nie musimy ukrywać nieprzyjemnych uczuć. Nie musimy wykrzykiwać swoich racji. Nie musimy zastraszać innych, tak jak nie musimy im pozwalać, by źle nas traktowali...

Dzięki rozwinięciu asertywności oraz uświadomieniu sobie własnych zalet i wad możemy zmienić sposób bycia. Podniesie to jakość kontaktów z innymi, co z kolei korzystnie wpłynie zarówno na karierę zawodową i na życie prywatne...

Ta książka wyjasnia podstawowe zasady i najskuteczniejsze metody psychicznej samoobrony organizmu w taki sposób, by można było je opanować i dostosować do własnych potrzeb. Korzystajmy z psychicznej samoobrony w domu, w pracy i w...

Autorki piszą o tym, jak ważne w relacjach międzyludzkich jest kształtowanie pewności siebie, umiejętności obrony własnego zdania, radzenia sobie z trudnymi emocjami w taki sposób, by nie ranić przy tym innych i nie rezygnować z siebie.

Tematykę optymalizacyjną wypromowała druga wojna światowa. Po wojnie ideę tę przeniesiono na grunt techniki, biznesu i ekonomii, nadając metodzie postać analizy systemowej, a później badań systemowych. Dodatkowym impulsem...

Film dla nastolatków. Zalecany środek dydaktyczny na lekcjach psychologii i godzinie wychowawczej. Uczy jak kształtować w sobie prawidłowe postawy w relacjach międzyludzkich, a w tym pewności siebie i umiejętności obrony własnego zdania...

Aby być asertywnym menedżerem, należy uczyć się : wydawać polecenia i przekazywać swoje oczekiwania. Chwalić innych i prezentować siebie, nie bać się krytyki i reagować na nią, bronić się przed agresją, a także umieć odmawiać...

Autor omawia zasady: przekonywania do siebie i własnych racji, przekazywania konstruktywnej krytyki, przeciwstawiania się manipulacji, techniki asertywnego reagowania w najtrudniejszych nawet sytuacjach zawodowych, sławny test TBS...

Asertywność to umiejętność wyrażania samego siebie w sposób właściwy oraz przywiązywanie znaczenia do tego, co się myśli i czuje, to liczenie się z sobą oraz świadomość własnych możliwości i ograniczeń. Oto poradnik do indywidualnej...

Asertywność i asertywne zachowania - opis szkolenia.

Asertywność pomaga wygrywać nie tracąc przyjaźni, szacunku do siebie, okazji na przyszłość, zdrowia i... klientów. Asertywność uczy jak przestać się bać. Trzy postawy wobec lęku: bój się - bądź wrogi, atakuj i... przegrywaj. Bój się - bądź uległy, poddawaj się i... przegrywaj. Bój się - bądź łagodny i stanowczy, informuj, wygrywaj i ...przestań się bać !!! Asertywność to szkolenie z zakresu paradoksu: uczysz się, że najłagodniejsze może być najtwardsze.

ABY BYĆ SOBĄ! ...ABY BYĆ SOBĄ WRESZCIE !!!

JAK PRZEGRAĆ

Poddawaj się i przegrywaj.

ciekawe pytanie

Jaką wartość może mieć dla innych Twoje "TAK" jeśli nie potrafisz powiedzieć i obronić swojego "NIE" ?

Ten rodzaj postępowania oparty jest na wewnętrznym przekonaniu, że potrzeby innych są ważniejsze niż twoje. Rezygnujesz z własnych praw. Jeśli w kontaktach z innymi rezygnujesz z wyrażania własnych opinii, uczuć i zachowań i wierzysz, że to polepszy twoje relacje lub uczyni łatwiejszym zaspokojenie twoich potrzeb - jesteś w błędzie. Jaką wartość może mieć dla innych Twoje "TAK" jeśli nie potrafisz powiedzieć i obronić swojego "NIE" ?

mocno powiedziane

Stawanie się asertywnym jest jak powrót do źródeł. Płynie się pokonując nurt i czasem jest ciężko. Warto jednak pamiętać, że z nurtem zawsze płyną tylko śmieci.

Ludzie, z którymi się spotykasz muszą wiedzieć jak chcesz być traktowany i kim jesteś. Jeśli pod wpływem innych będziesz robić coś, na co nie ma w tobie zgody, lub jesteś w ten sposób traktowany - będziesz prawdopodobnie doznawać przykrych i silnych uczuć. Niewyrażony żal, poczucie krzywdy, złość i utrata szacunku do siebie w końcu zamienią się na wrogą obwiniającą postawę i zbiorą swoje żniwo. Kiedyś na pewno wybuchniesz. A oni poczują się oszukani i oburzeni gdy w agresywny raniący sposób poinformujesz, że to, co robili nie odpowiadało ci. Wówczas odrzucą cię i przegrasz.

nie oczekuj...

Nie oczekuj więc, że inni... powinni się domyśleć czego i w jaki sposób chcesz. Dowiedziono, że osoby postępujące w ten sposób uczą się bezradności. Ta zaś dramatycznie obniża twoje możliwości.

Nie oczekuj więc, że inni... powinni się domyśleć czego i w jaki sposób chcesz. Dowiedziono, że osoby postępujące w ten sposób uczą się bezradności. Ta zaś dramatycznie obniża twoje możliwości. Coraz więcej badaczy informuje, że wyuczona bezradność prawdopodobnie zwiększa ryzyko zachorowania na raka. Poza innymi masz więc i ten ważny powód by zmienić własne zachowanie.

Bądź wrogi, atakuj i przegrywaj
Jeśli postępujesz w ten sposób oznacza to, że stawiasz własne potrzeby ponad potrzebami innych i naruszasz ich prawa. Prawdopodobnie oskarżasz i żądasz zamiast prosić, poniżasz zamiast wspierać, ośmieszasz, narzucasz zamiast przekonywać, krzyczysz zamiast wyjaśniać, ironizujesz zamiast wyrazić oczekiwania, obrażasz się zamiast wyjaśniać, zrywasz kontakt zamiast informować czego pragniesz, krytykujesz ludzi zamiast krytykowania ich zachowań.

Oczywiście manipulujesz innymi i wykorzystujesz ich do własnych potrzeb. Jesteś nastawiony rywalizacyjnie. Pewnie często czujesz się lepszy od innych. Myślę, że jesteś skuteczny i często dostajesz od innych to, czego chcesz, ale jak sądzę znacznie więcej ludzi cię nienawidzi niż cię lubi. Fachowcy twierdzą, że masz duże szanse umrzeć znacznie wcześniej niż potrzeba na zawał serca lub mózgu.

JAK WYGRYWAĆ

Łagodnie, Stanowczo bez lęku

dramatyczne skutki...

Gdy postępujesz w ten sposób wzbudzasz w innych szacunek i podziw wobec ciebie, wiarę we własne siły, chęć i gotowość do zmian i rozwoju.

Ludzie wokół ciebie stają się lojalni i czują się wobec ciebie zobowiązani. Czasami czują się zawstydzeni tym, co robią ale nie czują się zawstydzani. Czują się odpowiedzialni zamiast czuć się winni.

A co ty czujesz? Czujesz się silny. Rośnie twój szacunek do siebie. To sposób postępowania oznaczający, że pragniesz zaspokajać własne potrzeby w taki sposób by nie naruszać praw innych i uwzględniać ich potrzeby i racje.

Gdy postępujesz w ten sposób wzbudzasz w innych szacunek i podziw wobec ciebie, wiarę we własne siły, chęć i gotowość do zmian i rozwoju. Ludzie wokół ciebie stają się lojalni i czują się wobec ciebie zobowiązani. Czasami czują się zawstydzeni tym, co robią ale nie czują się zawstydzani. Czują się odpowiedzialni zamiast czuć się winni. A co ty czujesz? Czujesz się silny. Rośnie twój szacunek do siebie. Czujesz się ważny dla innych wiesz, że masz na innych duży i pozytywny wpływ. Wiesz, że potrafisz zadbać o siebie i innych. Widzisz jak powiększa się stan twoich kont: emocjonalnego, intelektualnego, zdrowotnego i finansowego.

Nie oznacza to, że asertywność jest dla wszystkich. Jest tylko dla tych, którzy są gotowi być "blisko siebie" nawet jeśli nie zyskuje to akceptacji i sympatii innych. Nawet jeśli oznacza to ostracyzm i odrzucenie. Stawanie się asertywnym jest jak powrót do źródeł. Płynie się pokonując nurt i czasem jest ciężko. Warto jednak pamiętać, że z nurtem zawsze płyną tylko śmieci.

WNIOSEK

Zyskasz gdy weźmiesz udział w warsztacie jeśli:

  • czujesz się niezręcznie, winny lub boisz się gdy mówisz "nie",
  • sprawiasz, że inni czują się winni lub boją się gdy mówią ci "nie

Potrzebujesz tego szkolenia aby interesy firmy szły lepiej jeśli:

  • ludzie, którzy pracują dla twojej firmy powinni być, stanowczy, działać z mocą lecz łagodnie

Musisz je przejść jeśli:

  • mówisz "tak" gdy chcesz powiedzieć "nie",
  • sprawiasz, że ludzie mówią ci "tak" nawet wtedy gdy chcą powiedzieć "nie"

Zapraszam Cię

SZKOLENIA :: ASERTYWNOŚĆ