WYSTĄPIENIA PUBLICZNE

Realizacja celów wymaga rozumnej obecności i działań wielu ludzi. Wystąpienia publiczne i dobrze skomponowane prezentacje są niezbędne by przekonać innych do Twoich planów. Jeśli Twoje wystąpienia mają stać się publiczne lepiej żeby były doskonałe. Naucz się techniki prezentacji byś nie świecił przed innymi oczami lecz przykładem.

Głośno, głośniej, śmielej - wystąpienia i prezentacje publiczne.

Perfect Training

Dużo informacji na temat psychologii widowni, a także na temat języka ciała i sposobów przekonywania. Autor kładzie nacisk na praktyczne metody rozwiązywania problemów związanych z publicznym przemawianiem...

Bez względu na to, czy jesteś doświadczonym oratorem, czy początkującym prezenterem, książka ta z pewnością pomoże ci poprawić umiejętności planowania, przygotowania i prowadzenia prezentacji publicznych...

Naucz się tworzyć doskonałe prezentacje publiczne. Stwórz konspekt prezentacji i projekty slajdów. Dobierz odpowiednie materiały. Zastosuj w prezentacji efekty specjalne. Pamiętaj: "Obraz jest wart więcej niż tysiąc słów"...

Zmiana oczekiwań wobec zdających egzaminy czy ubiegających się o pracę młodych ludzi w pewnym sensie wymusza innego rodzaju przygotowanie. Kompetencje dotyczące prezentacji publicznych stały się nieodzowne w dzisiejszym...

Podręcznik dla tych, którzy zamierzają kształcić i doskonalić swoje umiejętności prezentacyjne w biznesie, polityce, edukacji i mediach. Prezentacje publiczne są sztuką, ponieważ wiedza i kompetencje zawodowe nie wystarczą, by...

Książka opowiada o sztuce przemawiania przed publicznością w swobodny, a zarazem porywający sposób. Pomoże Ci przezwyciężyć tremę podczas prezentacji oraz podpowie jak przygotować i przeprowadzić udaną prezentację...

Książka w prosty i przystępny sposób przedstawia zasady projektowania grafiki używanej w zastosowaniach menedżerskich oraz do prezentacji. Podstawowe i bardziej zaawansowane techniki przedstawiono na konkretnych przykładach...

Sztuka przemawiania i prezentacji to praktyczny poradnik o tym, jak najskuteczniej przekazywać swoje poglądy i pomysły. Wybitna brytyjska specjalistka, doradzi ci, jak: przygotować się do wystąpienia, interesująco przemawiać...

Poradnik dla ludzi biznesu, dla których istotne są natychmiastowe rezultaty. Dzięki dziesięciominutowym lekcjom dowiesz się, jak zrobić wrażenie na najtrudniejszej nawet publiczności i efektywnie zaprezentować swoją wiedzę...

Jest to praktyczny podręcznik przeznaczony dla osób, których zadaniem jest zaprezentowanie innym różnych pomysłów, decyzji, faktów czy propozycji. Autorzy krok za krokiem zapoznają nas z tajnikami przygotowania dobrej prezentacji....

"Wystąpienia publiczne i profesjonalna korespondencja" to praktyczny poradnik z przykładami gotowych rozwiązań. Gotowe listy oraz wzory wystąpień z pewnością okażą się niezastąpione w codziennej pracy każdego menedżera!

Prezentacje publiczne, wystąpienia publiczne, przemawianie - opis szkolenia.

Nie wystarczy umieć mówić, aby przekonywać. Aby przekonywać trzeba przemawiać!!! Spraw, by twoje słowa i zachowanie: były łagodniejsze od zapachu lawendy, ryły w pamięci ślad głębszy niż niespełnione tęsknoty i działały silniej niż magnum kaliber 44.

GDY SAM GŁOS JUŻ NIE WYSTARCZA

 

Twoje zyski

Być może wolałbyś zwolnienie z pracy niż przemawiać publicznie. Być może nie wierzysz, że dzięki tej umiejętności zdobywa się szacunek, władzę, awans i pieniądze. Być może nie wierzysz, że mógłbyś się tego nauczyć. Być może się mylisz. A jeśli się mylisz...?!

 

Wiedza i działanie rozproszy lęk

NIE POPEŁNIAJ TEGO BŁĘDU

...nie pomyl historii z fabułą. Historia to fakty.

Fabuła to sposób, w jaki je przedstawisz oraz powiązania pomiędzy nimi.

Nauczymy cię jak się przygotować, jak składać obietnice, jak się z nich wywiązać i jak odpowiednio zakończyć. Między innymi tego, że: kiedy przygotowujesz wystąpienie niech nie zdarzy ci się mylić historii z fabułą. Historia to fakty. Fabuła to sposób, w jaki je przedstawisz oraz powiązania pomiędzy nimi.

 

Najważniejsze, co powinieneś wiedzieć to: po co mieliby cię słuchać?

UDOWODNIJ IM!

Jeśli inni mają cię słuchać musisz im przedstawiać wiarygodne pomysły na to jak mogą dostać więcej tego, czego pragną i pozbyć się tego, czego nie chcą.

Udowodnij im nadto, że zyski, będą wyższe od kosztów, które poniosą.

Pokaż im, że wiesz czego chcą i czego nie chcą i złóż obietnicę, że przedstawisz im rozwiązania oraz dowody, że się sprawdzą. Jeśli nie chcesz być ofiarą słownego linczu - wywiąż się ze złożonych we wstępie obietnic. Jeśli inni mają cię słuchać musisz im przedstawiać wiarygodne pomysły na to jak mogą dostać więcej tego, czego pragną i pozbyć się tego, czego nie chcą. Udowodnij im nadto, że zyski, będą wyższe od kosztów, które poniosą.

 

Nie trzymaj tego tylko dla siebie. Powiedz im to...

NIE WYSTARCZY ŻE UMIESZ MOWIĆ ?

...nie wystarczy umieć mówić, aby przekonywać. Aby przekonywać, trzeba przemawiać.
Nie wypowiadaj więc tekstu stań się nim i wypowiedz im siebie.

Jeśli już to wiesz opowiedz im swoją historię w ciekawy, angażujący i spójny sposób. Miej również na uwadze, że nie wystarczy umieć mówić, aby przekonywać. Aby przekonywać, trzeba przemawiać. Aby przemawiać musisz pamiętać: ciebie i to, co chcesz powiedzieć oni widzą jako całość - nie wypowiadaj więc tekstu stań się nim i wypowiedz im siebie.

 

KONIEC KOŃCOW NA ZAKOŃCZENIE KOŃCZYMY

...jest tylko jedna gorsza rzecz od niezakończonego wystąpienia - niekończące się zakończenie.

Pamiętaj.
Wyczerpuj temat nie słuchaczy.

Następnie zakończ i pamiętaj - jest tylko jedna gorsza rzecz od niezakończonego wystąpienia - niekończące się zakończenie. Wyczerpuj temat nie słuchaczy. Nie bądź jak ktoś, kto kończy po kwadransie a zatrzymuje się po godzinie. I coś jeszcze... nie przepraszaj, że jesteś nie najlepszym mówcą. Po pierwsze może się nie zorientują. Po drugie naucz się wreszcie być dobrym mówcą. Albo nie...stań się doskonałym mówcą.

 

Scenariusz prezentacji

WARTO WIEDZIEĆ

Jeśli chcesz zrobić dobrą prezentację potrzebujesz tylko trzech rzeczy: świetnego przygotowania, świetnego przygotowania no i jeszcze świetnego przygotowania.

Jeśli chcesz zrobić dobrą prezentację potrzebujesz tylko trzech rzeczy: świetnego przygotowania, świetnego przygotowania no i jeszcze świetnego przygotowania. Radzę ci ze szczerego serca - zapisz to, co chcesz przekazać albo oni spiszą cię na straty. A teraz trochę moich obietnic dla ciebie.

 • Nie zajdziesz daleko jeśli nie stworzysz dobrego, emocjonującego, zaciekawiającego scenariusza prezentacji - pokażemy ci jak go napisać - chociażby miał być o zeszłorocznym śniegu.
 • Poznasz sposoby tworzenia skryptu prezentacji i ich doboru w zależności od celu prezentacji.
 • Przedstawimy ci sposoby na tworzenie oryginalnych pomysłów fabuły prezentacji i wiele pomocnych wskazówek.
 • Udostępnimy Ci techniki, które sprawią, że twoją prezentację zapamiętają.
 • Nauczymy Cię sposobu, dzięki któremu łatwo zapamiętasz strukturę własnego wystąpienia nawet w przypadku gdyby zawierała kilkadziesiąt kluczowych momentów.
 • Poznasz 25 sposobów na sprawienie by twoje wypowiedzi przykuwały uwagę słuchaczy i pobudzały ich do myślenia.
 • Pokażemy ci jak zjednywać publiczność.
 • Poznasz sposoby na to jak wywołać napięcie emocjonalne podczas prezentacji i sposoby na to jak je zwiększyć.
 • Dowiesz się, co to jest "współczynnik mglistości" i jak go zmniejszać.

 

Technika prezentacji

Nie zajdziesz daleko jeśli będziesz prezentował sztywno i bez wyrazu.

 • Pokażemy ci jak możesz wykorzystać własny głos aby zwiększyć siłę wypowiedzi.
 • Pokażemy ci jak możesz wykorzystać własne ciało aby udramatyzować fakty.
 • Nauczysz się jak zachować płynność wypowiedzi nawet w sytuacjach gdy stracisz wątek.
 • Pokażemy ci jak tworzyć i używać pomocy wizualnych.

 

Kontrola publiczności

Nie zajdziesz daleko jeśli nie będziesz potrafił kontrolować własnej publiczności. Pokażemy ci jak przekonać ich do współpracy.

 

Wniosek

Być może wolałbyś zwolnienie z pracy niż przemawiać publicznie. Być może nie wierzysz, że dzięki tej umiejętności zdobywa się szacunek, władzę, awans i pieniądze. Być może nie wierzysz, że mógłbyś się tego nauczyć. Być może się mylisz. A jeśli się mylisz?... sprawdź to podczas tego szkolenia. I spraw, by twoje słowa i zachowanie: były łagodniejsze od zapachu lawendy, ryły w pamięci ślad głębszy niż niespełnione tęsknoty i działały silniej niż magnum kaliber 44.

 

Zapraszam Cię

 

WYSTĄPIENIA PUBLICZNE