TECHNIKI SPRZEDAŻY

Sukcesu w sprzedaży nie zapewniąją jakieś magiczne techniki sprzedaży. Lecz zrozumienie klienta i procesu sprzedaży. Psychologia sprzedaży to pierwsze co musisz zrozumieć. Jeśli ominiesz tą lekcję najlepsze techniki sprzedaży w twoich rękach będą jak kuglarskie sztuczki. Zawiodą i Ciebie i klientów.

Psychologia i techniki sprzedaży czyli jak sprzedawać i przetrwać

Perfect Training

Techniki sprzedaży odpowiadają na pytanie, dlaczego jedni handlowcy odnoszą sukcesy, podczas gdy inni ledwo utrzymują się na rynku? Dlaczego gdy jednym udaje się poczuć smak zwycięstwa, inni muszą przełknąć gorzką pigułkę porażki?

Techniki sprzedaży osobistej związane są z bezpośrednimi kontaktami sprzedawcy z nabywcą. Zakres sprzedaży osobistej w marketingu jest bardzo szeroki, dotyczy bowiem wszystkich form bezpośrednich, interpersonalnych kontaktów na...

W książce wielki znawca sztuki sprzedaży przedstawia skuteczne metody uzyskiwania pozytywnej reakcji klienta. Każdą z podanych zasad ilustruje interesującą historią, która w prosty i jasny sposób obrazuje techniki sprzedaży, których naucza...

Autor udziela jasnych i poglądowych rad: jak wyznaczyć cele dla targów, w jaki sposób organizować i planować swój pobyt na targach, profesjonalnie komunikować się z potencjalnymi klientami, w jaki sposób skutecznie radzić sobie z...

Obojętnie, czy chodzi o znalezienie pracy, wychowanie dzieci czy inną aktywność, liczą się profesjonalizm, perfekcja i wiedza. Nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak ważnymi składnikami naszego sukcesu są pasja i charakter....

Sprzedaż i negocjacje nie są wiedzą tajemną lecz zbiorem umiejętności i technik, których poznanie zwiększa skuteczność prowadzących rozmowy. Publikacja powstała w oparciu o zawodowe doświadczenia autorów oraz badania....

Autorzy pokazują, jak prowadzić negocjacje i osiągnąć sukces rynkowy, zachowując partnerskie stosunki i ze współpracownikami, i z kontrahentami, a przy tym jak rozwijać poczucie własnej wartości i sensu wykonywanej pracy...

Książka przedstawia zasady prowadzenia i techniki sprzedaży. Autor jest jednym z najbardziej wpływowych ludzi w świecie sportu. Jego firma posiada 67 biur w 26 krajach i reprezentuje m. in. Wimbledon, Fundację Nobla i Komitet Olimpijski...

Książka opisuje manipulacje i sztuczki w dziedzinie marketingu i sprzedaży. Jest to, więc w pewnym sensie odkrycie kulis wywierania wpływu na klientów przy powszechnym stosowaniu metod mających niewiele wspólnego z etyką....

Spencer Johnson, współautor Jednominutowego Menedżera prezentuje, w jaki sposób fenomenalne metody Jednej Minuty, mogą zapewnić realny i trwały sukces w sprzedaży przy minimalnym zaangażowaniu czasu i wysiłku...

Z książki dowiesz się: jak rozpocząć rozmowę z klientem, aby przyciągnąć jego uwagę i zainteresować go produktem, jak przeprowadzić prezentację produktu, aby wzbudzić w kliencie pragnienie jego zakupu, jak reagować na zastrzeżenia...

Psychologia i techniki profesjonalnej sprzedaży - opis szkolenia.

Istnieją trzy techniki sprzedaży: sprzedaż skoncentrowana na kliencie, sprzedaż skoncentrowane na produkcie, sprzedaż skoncentrowana na sprzedającym. Pierwsza technika przynosi stały zysk, druga chwilowy zysk, a za trzecią możesz tylko dostać w... --sk.

JAK SPRZEDAWAĆ I TO PRZETRWAĆ!

 

TRZY WAŻNE LEKCJE

Lekcja pierwsza

MUSISZ !!!

Świetnie zrozumieć proces sprzedaży i rolę jaką pełni w tym procesie zaufanie.

Pojąć, że sprzedaż to "walka" na jakość percepcji nie na jakość produktów.

Musisz opanować do perfekcji techniki, i stać się odpowiednią osobą...Tylko tyle.

Zasada niesprawiedliwości społecznej: tysiąc razy więcej sprzedaje ten, kto potrafi o jedną tysięczną więcej. Jeżeli myślisz, że sprzedawanie to łatwa sztuka dla każdego to albo ktoś cię oszukał, albo ty się oszukujesz albo nie jesteś na prowizji i nie musisz poszukiwać nowych klientów. Ponad 90% osób rezygnuje z zawodu sprzedawcy najdalej w 3 roku jego wykonywania. Ale 4 osoby ze 100 osiągają niebywały sukces. Ten warsztat odpowiada na 2 pytania: co musisz zmienić by być jednym z nich? Lub co musisz zrobić by zachować własny etat ?

 

Lekcja druga

PAMIETAJ !!!

Sprzedaż to walka na jakość percepcji nie na jakość produktów. Im wcześniej to zrozumiesz tym więcej zyskasz.

Jeśli myślisz, że jakość produktu jest najważniejsza w sprzedaży to żyjesz w złudzeniu. Gdyby to była prawda to Bil G. nie stałby się jednym z najbogatszych ludzi świata. Coraz częściej zdarza się, że produkty tej samej kategorii promowane przez przedstawicieli handlowych konkurencyjnych firm niewiele się pomiędzy sobą różnią a już na pewno przez klientów wielkość różnic jest spostrzegana jako niewielka.

Nie wdając się zbytnio w szczegóły: produkt jest ważny i jego jakość nie powinna ustępować jakości produktu konkurencji. Tym jednak, co zadecyduje o przyjęciu lub odrzuceniu twojej propozycji będzie pomysł: komu i jak sprzedać oraz jakość kreowanego przez ciebie procesu sprzedaży - w tym twoja relacja z klientem. Pamiętaj, sprzedaż to walka na jakość percepcji nie na jakość produktów. Im wcześniej to zrozumiesz tym więcej zyskasz.

 

Lekcja trzecia.
Istnieją trzy rodzaje sprzedawania: sprzedaż skoncentrowana na kliencie, sprzedaż skoncentrowane na produkcie, sprzedaż skoncentrowana na sprzedającym. Pierwsza przynosi stały zysk, druga chwilowy zysk, a za trzecią możesz tylko dostać w... --sk.

 

Rozwinięcie pierwsze - koncentracja na kliencie.

ZASŁUZYŁES NA TO...

Każdy ma takich klientów na jakich sobie zasłużył. Klient jest jak instrument. Sprzedawca jest jak instrumentalista - muzyk.

Pomijając niewiele sytuacji gdy instrument jest ewidentnie uszkodzony i nikt nie zagrałby na nim nic sensownego to na muzyku nie na instrumencie ciąży odpowiedzialność za piękną grę.

Każdy ma takich klientów na jakich sobie zasłużył. Klient jest jak instrument. Sprzedawca jest jak instrumentalista - muzyk. Pomijając niewiele sytuacji gdy instrument jest ewidentnie uszkodzony i nikt nie zagrałby na nim nic sensownego to na muzyku nie na instrumencie ciąży odpowiedzialność za piękną grę.

Oczywiście zanim muzyk zacznie grać musi instrument odpowiednio nastroić. Krótko rzecz ujmując osobiście zakładam, że nie istnieją dobrze nastrojeni klienci tylko dobrze nastrajający klientów do siebie, firmy i produktu sprzedający.

Współpracujący klient to efekt twojego postępowania wobec niego. Zaś przede wszystkim relacji jaką z nim zbudujesz. Musisz więc nauczyć się wiele o ludziach: o tym jak postępować z ich uczuciami, jak budować zaufanie do siebie i firmy, jak zmieniać ich opinie i postawy, jak nakłaniać ich do zmiany swojego postępowania nie wywołując w nich oporu i niechęci.

Ten warsztat oferuje ci profesjonalną wiedzę na ten temat. Sama jednak pozytywna relacja jest warunkiem koniecznym i niestety niewystarczającym by skutecznie sprzedawać. Czego więcej potrzebujesz? Oczywiście musisz również prezentować: ambicję, biegłość i wiarygodność.

 

Rozwinięcie drugie - ambicja, biegłość, wiarygodność.

POTRZEBUJESZ NIEWIELE...

Ambicji,
biegłości
i wiarygodności

Oczywiście sytuacja gdy jesteś przygotowany, znasz "partyturę" rozmowy, znacznie ułatwia sprzedaż. Kiedy grasz koncert nie możesz zastanawiać się czy dobrze wykonujesz "palcówki", nie możesz koncentrować się na technice gry. Nie powinieneś mieć nawet myśli na ten temat ponieważ wówczas, niemal na pewno, zaczniesz fałszować lub stracisz werwę i tempo.

APELUJ DO...

Sprzedaż podobnie jak muzyka ma przemawiać nie do głowy lecz do serca...

Geniusz kompozytora ujawnia się gdy słuchasz jego muzyki. Nie odkryjesz go analizując nuty. Oznacza to, że musisz świetnie rozumieć proces sprzedaży i rolę jaką pełni w tym procesie zaufanie - jego kolejne etapy, opanować do perfekcji techniki, i stać się odpowiednią osobą. Sprzedaż podobnie jak muzyka ma przemawiać nie do głowy lecz do serca.

 

Rozwinięcie trzecie - sprzedaż skoncentrowana na produkcie.
Po czym poznasz, że koncentrujesz się na sobie i produkcie zamiast na kliencie? Najczęściej po tym, że klient oporuje - dystansuje się, jest niechętny i przedstawia zastrzeżenia. Koncentrowanie się na produkcie zamiast na kliencie w najlepszym przypadku prowadzi do pojedynczej sprzedaży. Najczęściej prowadzi do tego, że klient umacnia się w dotychczasowych poglądach i nie kupuje od nas. Tracimy również szanse na intratne polecenia a więc podcinamy korzenie naszej pracy - możliwość rozwoju klienteli.

 

WNIOSEK

U podstaw założenia, że możliwe jest wyjaśnianie zastrzeżeń i oporu klienta tkwi prawo Festingera: "w umyśle tej samej osoby nie mogą istnieć dwa przeciwstawne przekonania dotyczące tego samego obiektu" (czyt. produktu). Jeśli jednak "wdepniesz" w proces sprzedaży skoncentrowany na produkcie lub na Tobie, to okaże się, że: w umyśle klienta pojawią się przynajmniej trzy wykluczające się przekonania... W konsekwencji ty zostaniesz wykluczony z grona ew. kontrahentów...Jeśli zależy ci na tym aby to rzadziej przytrafiało się Tobie a częściej innym to odwiedź to szkolenie.

 

Zapraszam Cię

 

TECHNIKI SPRZEDAŻY